Kierunki

Rumunia

Rumunia oferuje wspaniałe tereny łowieckie, zwłaszcza jej region znany jako Transylwania. Kraj ten oferuje łowcom, pełen wachlarz możliwości polowań na liczne gatunki zwierzyny.

Transylwania słynie ze znakomitej jakości polowań na rogacze, których najlepsze osobniki występują w dolinie rzeki Mures. Mamy też możliwość zapolować na olbrzymie jelenie karpackie żyjące wśród wzgórz i lasów na stokach południowej części Karpat. Na zachodzie Rumuni, w rejonie zwnaym Rajem Danieli położonym na granicy z Węgrami bytuje doskonałej jakości populacja danieli. W wysokich partiach gór żyje kozica karpacka, największy i najbardziej okazały ze wszystkich podgatunków kozic występujących na świecie. Dziki występują na całym obszarze kraju i poluje się na nie głównie w czasie jesieni i zimy, najpopularniejsze i najbardziej ekscytujące są oczywiście polowania pędzone. Niedostępne i prawdziwie dzikie rejony Rumunii pozwalają wytrwałym myśliwym zapolować na trofealne odyńce, które trudno dziś znaleźć w innych łowiskach Europy.

W Rumunii występuje największa w Europie populacja niedźwiedzia brunatnego i bardzo liczna populacja wilka. Oba te gatunki są objęte ochroną i nie są przedmiotem komercyjnych polowań ale można spotkać przedstawicieli obu tych gatunków w trakcie polowań na jelenie byki czy sarny, co czyni polowanie w Rumunii jeszcze bardziej ekscytującym.

W Rumunii prawo do polowania jest własnością Państwa. W czasach rządów władz komunistycznych I dyktatury N. Caucescu polowali tylko nieliczni partyjni notable a sam dyktator szczycił się odstrzałem największej na świecie ilości niedźwiedzi. Dziś znaczna część terenów łowieckich jest zarządzana przez Państwo, ale część dzierżawiona jest przez kluby/koła łowieckie, które prowadzą na nich gospodarkę łowiecką a część odstrzałów sprzedają klientom zagranicznym.

Aby dotrzeć do łowisk położonych w Transylwanii bez większego kłopotu możemy dolecieć z większości krajów europejskich do jednego z trzech lotnisk międzynarodowych Sibiu, Cluj Napoca czy Tigru Mures, skąd lokalny opiekun grupy, mówiący po angielsku, samochodem dowiezie nas do miejsca zakwaterowania w rejonie polowania a po zakończonej imprezie odstawi na lotnisko.

Do pobrania

Załączniki