Kierunki

Polska

Polska znana myśliwym na całym świecie jako kraj oferujący od wielu lat wspaniałe polowania na liczne gatunki zwierząt łownych. Począwszy od polowań na kuropatwy, zające i bażanty z których słynęliśmy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, przez wciąż rozwijające się wraz ze wzrostem populacji polowania na zwierzynę grubą, poczynając od królewskiego zwierza jakim jest żubr, przez łosie, które objęte są czasowym moratorium, przez wspaniałe łowy na byki jelenia, polowania na najmocniejsze w Europie jelenie Sika w przepięknych łowiskach Wysoczyzny Elbląskiej, coraz lepsze daniele byki w wielu łowiskach w Polsce oraz rogacze występujące na terenie całego kraju.

Istnieje również możliwość zapolowania na zwierzynę czarną, występujące w Sudetach muflony oraz powszechnie występujące na terenie całego kraju dziki. Mamy też liczne populacje drapieżników, od objętych całkowitą ochroną niedźwiedzi i wilków, przez popularne gatunki łowne jak : lis, jenot, borsuk, kuna, norka oraz nowe gatunki migrujące na teren Polski jak szakal złocisty i szop pracz. 

Teren Polski o powierzchni ponad 312000 km kw., jest podzielony na ponad 4700 obwodów łowieckich zarządzanych przez zrzeszone w Polskim Związku Łowieckim koła łowieckie lub obwody będące w administracji Lasów Państwowych. Różnorodność oraz bogactwo polskich łowisk, gwarantują przeżycie wspaniałej przygody i powrót do domu ze wspaniałymi, często medalowymi trofeami. 

Do pobrania

Załączniki