Kierunki

Grenlandia

Od kilkunastu lat wysyłamy naszych klientów na polowania na Grenlandię. Ten specyficznie piękny ale przy tym bardzo surowy i dziki kraj oferuje możliwość przeżycia łowieckiej przygody w Arktyce.
Najbardziej znanym i popularnym gatunkiem na który można polować na Grenlandii jest wół piżmowy. To majestatyczne, jedyne w swoim rodzaju zwierzę jak magnes przyciąga myśliwych z całego świata pragnących zdobyć takie trofeum. Fauna Grenlandii daje również możliwość strzelenia renifera, lisa polarnego, zająca bielaka oraz pardwy śnieżnej. Jest też spora szansa spotkać objętego ścisłą ochroną niedźwiedzia polarnego, których populacji w Arktyce wciąż jest dość liczna.

W zależności od pory roku oraz zasięgu śniegu oraz pokrywy lodowej, czasem udaje się również połączyć polowanie z wędkowaniem na lądzie lub w morzu. Polowania są organizowane latem i zimą. W czasie letnich polowań temperatury są dużo przyjemniejsze, ale brak możliwości poruszania się skuterami lub pojazdami ATV wymusza konieczność podchodzenia zwierzyny na znacznie większe odległości. Zimą, w okresie kiedy dopuszczone jest polowanie, tj. od marca do kwietnia temperatury wahają się od -15 do -25 stopni Celsjusza w dzień i są dużo niższe w nocy. Mróz jest tęgi ale mała wilgotność powoduje, że nie jest tak silnie odczuwany, jednak odpowiedni strój i zabezpieczenie się przed niskimi temp. jest KONIECZNE.

Niskie temperatury i zmienna pogoda powodują, że jest to wyzwanie dla łowców. Plus w porównaniu do polowania latem jest taki, że pokrywa lodu i śniegu umożliwia poruszanie się po tym terenie na skuterach lub ATV i podejście zwierzyny na odległość strzału jest dużo krótsze niż latem.
Zazwyczaj udaje się wykonać plan pozyskania podczas 3 dni, ale czasami warunki pogodowe / śnieżyce i wiatr powodują, że nie można wyjść na polowanie przez dzień lub dwa.

Liczba polowań zimą, z uwagi na krótki okres jest mocno ograniczona a ilość chętnych myśliwych dość spora i zazwyczaj przewyższa możliwości łowiska. Jednocześnie może polować max. 4 myśliwych. Czas lotu z Kopenhagi to od 4.20 – 4.40 h.

Do pobrania