Kierunki

Kirgistan

Ten górski kraj znany z pięknej, ale surowej dzikiej przyrody, leżący pomiędzy Uzbekistanem na zachodzie, Kazachstanem na północy, Chinami na wschodzie i Tadżykistanem na południu, jest marzeniem łowców pragnących z żyjących tu dużych populacji dzikich owiec Marco Polo, koziorożców azjatyckich czy drapieżników takich jak wilki, pozyskać znakomitej jakości trofea.

Od jesieni 2012 roku wysyłamy naszych klientów w sprawdzone łowiska z których zawsze wracają z sukcesami. Nasi lokalni partnerzy operują na znacznym obszarze łowisk Azji Środkowej, wśród których wyróżnia się rewir wokół najwyższej góry Jengish Chokusu o wysokości 7437 m n.pm. Polowanie odbywa się w górach Thien Shan, jednym z dwóch głównych pasm górskich, które dzielą Kirgistan. W górach tych leży również jedno z największych jezior górskich Issyk-Kul.

Polowanie jest bardzo wymagające, odbywa się wysoko w górach często powyżej 4000 m n.p.m., przy bardzo dynamicznej pogodzie, gdzie normą są nagłe i gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne, często przy bardzo silnym wietrze i ekstremalnie niskich temperaturach. Dlatego myśliwi muszą być w bardzo dobrej formie psycho-fizycznej, odpowiednie przygotowani mentalnie, kondycyjnie i sprzętowo. Nagrodą jest możliwość zmierzenia się z własnymi słabościami w ekstremalnie trudnych, surowych warunkach i pozyskanie wspaniałych trofeów, prawdziwie dzikich zwierząt wśród niezapomnianych krajobrazów gór Thien Shan.

Do pobrania